Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2020. Czy na Warmii i Mazurach spadnie śnieg?

i

Autor: pexels.com

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2020. Czy na Warmii i Mazurach spadnie śnieg?

2020-12-24 6:00

Boże Narodzenie nieodłącznie kojarzy nam się z mroźną pogodą i opadami śniegu. Czy tak będzie w tegoroczne święta? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowali prognozę pogody na Wigilię oraz pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Sprawdź, czego możesz się spodziewać!

Pogoda na Boże Narodzenie 2020. Czy spadnie śnieg?

Zazwyczaj Boże Narodzenie kojarzy się nam z mrozem i śniegiem. Niestety w rzeczywistości białe święta są rzadkością. Jak będzie w tym roku? Czy możemy spodziewać się zimowej aury i śniegu po pas? Synoptycy zapowiadają, że Wigilia (24 grudnia) przyniesie symptomy zmiany aury na zimową na północy kraju. Tam opady deszczu przechodzić będą w ciągu dnia w deszcz ze śniegiem. Ponadto w całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. Temperatura maksymalna wyniesie od 2°C, 4°C na północy, około 7°C w centrum, do 12°C na południowym zachodzie.

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia) może nam przynieść miejscami iście zimową aurę. - Choć będzie pochmurno, to występować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a jedynie na południu początkowo jeszcze deszczu. Będzie już zdecydowanie chłodniej. - zapowiadają synoptycy z IMGW. Temperatura maksymalna prognozowana jest w przedziale od 1°C na północnym wschodzie do 4°C na południu. Cieplej będzie jedynie nad morzem, do 6°C.

Niewielka pokrywa śnieżna w całej Polsce może nas przywitać w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia). Według prognoz, przez całą sobotę ma padać przelotny śnieg. - Po nocy z ujemną temperaturą (na ogół od -5°C do -1°C), w dzień temperatura maksymalna od -2°C na Podhalu, 0°C na północnym wschodzie, do 2°C na zachodzie i północy. Najcieplej na Pomorzu do 4°C. - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Źródło: IMGW

Zwyczaje, przesądy, potrawy. Co wiesz o Bożym Narodzeniu?

Pytanie 1 z 10
Tradycyjna liczba potraw na wigilijnym stole to:
Zbudował sanie Mikołaja ze skutera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE