Pogoda na październik 2023. O ciepłych kurtkach możemy zapomnieć. Temperatura nas zaskoczy!

i

Autor: Unsplash Pogoda na październik 2023. O ciepłych kurtkach możemy zapomnieć. Temperatura nas zaskoczy!

pogoda

Pogoda na październik 2023. O ciepłych kurtkach możemy zapomnieć. Temperatura nas zaskoczy!

2023-10-03 8:03

Wrześniowa pogoda zaskoczyła chyba nas wszystkich. Zamiast jesiennej aury, mamy słoneczną pogodę z temperaturami sięgającymi ponad 30 stopni Celsjusza. Czy równie przyjemnie będzie w październiku? Prognozę pogody na październik 2023 zdradził rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Wygląda na to, że ciepłe kurtki pozostaną w naszych szafach na dłużej. Szczegóły w artykule poniżej.

Chociaż meteorolodzy we wrześniu rozpoczęli jesień, to na zewnątrz pogoda jest iście wakacyjna. – Patrząc na eksperymentalne prognozy pogody to wrzesień jest ekstremalnie ciepły. Tegoroczny jest w pierwszej trójce najcieplejszych wrześniów od 70 lat – przekazał rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Dodał, że na razie widać letnie wartości temperatury plus upały, więc myśli, że wrzesień skończy się zgodnie z prognozą, powyżej normy. – Ciekawostką jest to, że taka fala upałów jest naprawdę rzadko spotykana. I tak jak napisali klimatolodzy, taka sytuacja zdarza się raz na dwadzieścia lat – podkreślił. A jaka pogoda czeka nas w październiku?

Pogoda na październik 2023. Czy będzie ciepło? Tyle stopni mogą wskazywać termometry

Patrząc na prognozy pogody na październik, mamy powody do radości. Wynika z nich, że październik ma być z temperaturą powyżej normy, czyli wartości temperatur będą wyższe niż wyliczone z ostatnich 30 lat. – Mogą być odnotowywane takie temperatury: w Poznaniu 22 stopnie, we Wrocławiu 25, w Warszawie 24, w Gdańsku i Białymstoku 22 – poinformował rzecznik. – To może być bardzo przyjemny październik. Wydaje się, że ta polska, złota jesień taka kolorowa jeszcze może w drugiej części października wystąpić – podkreślił.

Pogoda w listopadzie i grudniu

Jeżeli chodzi o listopad, to według ostatniej aktualizacji prognozy, zapowiada się nieco gorzej. – Może nie cały czas, ale może być więcej dni z deszczem i większa suma opadów. To oczywiście nie oznacza, że padać będzie codziennie, dni słoneczne też będą się pojawiały, ale mimo wszystko ma przeważać ta opcja szara i ponura – wyjaśnił Walijewski. – Listopad może więc taki być z temperaturą w normie, ale z większą ilością deszczu – podsumował.

Według Walijewskiego, początek grudnia to więcej deszczu i wyższa niż średnia temperatura. – Co nie oznacza, że nie będzie w ogóle śniegu, może się pojawiać, ale największe prawdopodobieństwo jest, że jednak będzie to deszcz – wyjaśnił. – Średnie wartości dla grudnia wyniosą od -3 stopni na południu do 3 stopni na Wybrzeżu, ale bardziej prawdopodobne, że będą to wartości dodatnie. Szczególnie na początku grudnia, który też będzie szary i ponury – przekazał.

Punkt widokowy nad jeziorem Święcajty. Zapiera dech w piersiach! [ZDJĘCIA]

Złota jesień nad Pogorią z lotu ptaka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE