Pogoda na majówkę 2021 w warmińsko-mazurskim. Czy będzie ciepło? Prognoza IMGW

Pogoda na majówkę 2021. Czy będzie ciepło na Warmii i Mazurach?
Autor: pixabay.com Pogoda na majówkę 2021. Czy będzie ciepło na Warmii i Mazurach?

Pogoda na majówkę 2021. Czy w warmińsko-mazurskim będzie ciepło? Nadzieję na dobrą pogodę ma wiele osób planujących spędzić długi weekend majowy na świeżym powietrzu. Deszcz podczas rowerowej wyprawy, spaceru czy grillowania w ogrodzie nie byłby mile widziany. Jakiej pogody możemy zatem spodziewać się w majówkę? Prognozę podali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczegóły poniżej.

Pogoda na majówkę. Czy w warmińsko-mazurskim będzie ciepło? Liczy na to wiele osób planujących spędzić długi majowy weekend na świeżym powietrzu. Niestety tak jak rok temu, z powodu epidemii koronawirusa, zamiast dalekich wyjazdów muszą nam wystarczyć jednodniowe wypady za miasto, spacery po bliższej okolicy lub grill w przydomowym ogródku. Ale czy pogoda w dniach 1-3 maja na to pozwoli?

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dobrych informacji nie mają. - Majówka zapowiada się przeważnie pochmurnie, okresami będą występować opady deszczu, w niedzielę także burze. W niedzielę, na południu i wschodzie kraju, opady deszczu będą intensywne - prognozują. Więcej o pogodzie na majówkę w Polsce przeczytasz w artykule: Pogoda na majówkę. CZY BĘDZIE CIEPŁO? Najnowsza prognoza pogody IMGW na 1-3 maja 2021

Majówka na Warmii i Mazurach. Policja rozpoczyna kontrole nad jeziorami

Pogoda na majówkę na Warmii i Mazurach

Sobota 1 maja na Warmii i Mazurach będzie w miarę ciepła. Temperatura maksymalna wyniesie od 12°C do 14°C. Rano zachmurzenie będzie małe, większe w późniejszych godzinach. Wiatr raczej słaby z kierunków wschodnich.

CZYTAJ TEŻ: Czy sklepy 1 maja są otwarte? Co z zakupami w majówkę? Sprawdź, gdzie zrobić zakupy!

Niedziela 2 maja pod względem temperatury będzie wyglądać podobnie - od 11°C do 14°C. Zachmurzenie całkowite z lokalnymi przejaśnieniami. Okresami wystąpić mogą także opady deszczu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, wschodni i północno-wschodni.

Poniedziałek 3 maja już nieco chłodniejszy. Temperatura maksymalna wyniesie od 7°C do 10°C. Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Mogą wystąpić opady deszczu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do około 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.