Pogoda na czerwiec 2022. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

i

Autor: Unsplash - Apple Bautista Pogoda na czerwiec 2022. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

Pogoda na czerwiec 2022. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

2022-05-17 9:10

Pogoda na czerwiec 2022. Czy w czerwcu będzie gorąco? Ile stopni możemy się spodziewać? Takich informacji z pewnością szuka wiele osób planujących urlop i wypoczynek na świeżym powietrzu w nadchodzącym miesiącu. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na czerwiec!

W roku ubiegłym czerwiec przyniósł nam tropikalne upały. Temperatury w niemal całym kraju przekraczały nawet 34 stopnie Celsjusza. Przez Polskę przechodził też niebezpieczny front burzowy, powodujący wiele szkód. Czy czerwiec 2022 będzie równie gorący i niebezpieczny pod względem zjawisk atmosferycznych? Jaka pogoda w czerwcu 2022?

Pogoda na czerwiec 2022. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

Długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2022 przygotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według synoptyków, średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Co innego pokazuje natomiast model CFS. Według portalu fanipogody.pl, czerwiec będzie miesiącem powyżej średniej klimatycznej. Temperatura może wynosić 1-2 stopni powyżej normy wieloletniej w Polsce.

Tak jak w roku ubiegłym, wystąpić może też wiele niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. – Wiele wskazuje, że zjawiska burzowe w czerwcu będą groźniejsze niż w 5 miesiącu roku. Oczekiwane są zarówno burze termiczne, jak i też frontowe. Mogą przechodzić przez naszą część Europy zorganizowane układy burzowe w formie MCS, jak i też superkomórki burzowe. Pojawić mogą się burze spowodowane napływem ciepłego, wilgotnego powietrza z rejonu Morza Czarnego. Możliwe są lokalne podtopienia, powodzie błyskawiczne, silne gradobicia, a nawet lokalne trąby powietrzne – informuje portal fanipogody.pl.

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

Pogoda dla alergików.

Kiedy pyli brzoza, a kiedy trawa? Jak rozróżnić alergię od przeziębienia? Na te pytania w kolejnym odcinku podcastu SuperZdrowi odpowiedział doktor Piotr Rapiejko z Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

Listen to "Alergiczne ABC - co w tej chwili nas uczula? Rozmowa dr Piotrem Rapiejko" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE