Poczta Polska przywraca możliwość wysyłania przesyłek do kolejnych krajów

2020-08-10 12:23
Poczta Polska
Autor: pixabay.com

Wraz ze stopniowym znoszeniem kolejnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, Poczta Polska rozszerzyła możliwość wysyłania paczek i listów za granicę. Od 6 sierpnia do oferty wróciła m.in. Holandia, Czechy i Norwegia.

Poczta Polska z początkiem sierpnia br. rozszerzyła możliwość wysyłania paczek i listów za granicę. Obecnie obsługiwanych jest blisko 60 krajów na terenie całego świata. Stopniowe przywracanie zagranicznych usług pocztowych jest uzależnione od znoszenia ograniczeń w transporcie oraz od uzgodnień z partnerami Poczty Polskiej za granicą.

Czytaj też: Poczta Polska przywraca możliwość wysyłania przesyłek do kolejnych krajów

Przesyłki najszybszej kategorii – EMS, można wysyłać od 6 sierpnia do kolejnych krajów, m.in. do:

  • Czech,
  • Holandii,
  • Norwegii
  • Szwajcarii.

Łącznie przesyłki najszybszej kategorii Poczta Polska obsługuje dla 10 krajów na terenie Europy. Paczki pocztowe można nadawać do ponad 40 krajów na świecie. W ostatnim czasie zostały także uruchomione nowe kierunku wysyłania przesyłek zagranicznych, m.in. do: Liechtensteinu, Macedonii Północnej, Japonii, Singapuru, na Sri Lankę czy na Maltę.  

14 marca br. wobec braku stałych połączeń lotniczych Poczta Polska zawiesiła przyjmowanie przesyłek wysyłanych za granicę. Niezwłocznie przystąpiono do poszukiwania innych możliwości transportu i przywracania ruchu listów i paczek do kolejnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Obecnie wykorzystywany jest głównie transport lotniczy, drogowy oraz morski. To duża zmiana dla międzynarodowej wymiany przesyłek, która głównie opierała się na transporcie lotniczym, umożliwiającym szybkie dostawy.

Wraz ze stopniową likwidacją ograniczeń wynikających ze stanu epidemii będzie możliwe przywracanie szerokiej oferty przesyłek ekonomicznych, priorytetowych i kurierskich. Przez cały czas Poczta Polska analizuje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

Aktualne informacje o możliwościach wysyłki przesyłek zagranicznych dostępne są na stronie: LISTA KRAJÓW

Posłuchaj, czy gorączka u dzieci zawsze bywa groźna. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Eska Summer City. Ekipa Eski Wrocław w Rafting Bardo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE