Poczta Polska postawi 20 tys. automatów do odbioru paczek. Część będzie na parafiach

2020-10-14 7:25
Poczta Polska postawi 20 tys. automatów do odbioru paczek
Autor: mat. prasowe Poczta Polska Poczta Polska postawi 20 tys. automatów do odbioru paczek

Poczta Polska postawi 20 tys. automatów do odbioru paczek. Dzięki temu będzie można łatwo nadać i odebrać paczkę w wybranym przez nas punkcie. Znajdą się one w pobliżu placówek, przy marketach, urzędach, ale też na terenach parafii czy spółdzielni mieszkaniowych. Szczegóły na ESKA Olsztyn.

Wybuch bomby Tallboy w Świnoujściu

Poczta Polska stawia automaty do odbioru paczek

Poczta Polska rozwija swoje usługi, dzięki którym odbiór zakupów online będzie jeszcze prostszy i wygodniejszy. W przyszłym roku do użytku zostanie oddanych 500 tego typu urządzeń, w kolejnym roku ich liczba wzrośnie aż czterokrotnie, bo aż do 20 tysięcy. Nowe automaty z funkcją odbioru i nadania paczki staną w pobliżu m.in.:

  • placówek pocztowych,
  • przy marketach,
  • galeriach handlowych,
  • przy urzędach państwowych i samorządowych, 
  • na terenach parafii,
  • na terenach spółdzielni mieszkaniowych.

Przesyłki można odbierać już w ponad 240 automatach

Poczta Polska udostępnia największą w kraju sieć punktów odbioru, do której należą placówki pocztowe, sklepy Żabka, kioski i saloniki prasowe Ruchu oraz wybrane stacje Orlen. W sumie to 13 tys. punktów. Przesyłki można także odbierać już w ponad 240 automatach zlokalizowanych m.in. w placówkach pocztowych czy sklepach Biedronka. Obecnie 25% przesyłek kurierskich stanowią dostawy do punktów odbioru. Poczta przewiduje, że wraz ze wzrostem na rynku e-commerce oraz rozwojem sieci punktów odbioru, w tym automatów paczkowych, w 2022 roku nawet 50% paczek dostarczanych będzie do punktów i automatów paczkowych.

– Rozwój sieci automatów Poczty Polskiej umożliwi klientom wybór jednej z najbardziej komfortowych form odbioru przesyłek. Kurier może dostarczyć e-zakupy bezpośrednio na adres, zamawiający może także je odebrać w wybranym punkcie: placówce pocztowej, punkcie partnerskim Żabka, Orlen i Ruch lub w automacie paczkowym. Jednym z kluczowych wyróżników Poczty Polskiej na rynku usług kurierskich, budującym naszą przewagę konkurencyjną, jest multikanałowość dostaw – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej

Posłuchaj, jak radzić sobie z zimnymi stopami. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE