Plantacja konopi w przydomowym ogródku. Tak zwyczajnie... obok kapusty i pomidorów

i

Autor: KPP Ełk

wiadomości

Plantacja konopi w przydomowym ogródku. Tak zwyczajnie... obok kapusty i pomidorów

2023-09-22 14:18

W przydomowym ogródku, obok kapusty i pomidorów, pewien mężczyzna miał także plantację konopi indyjskich. Nie przyszło mu jednak na myśl, że tak niecodzienna uprawa może wzbudzić zainteresowanie policji. Gdy dzielnicowi odwiedzili mężczyznę, stwierdził, że konopie zasadził z ciekawości i na własne potrzeby.

Plantacja konopi pod Ełkiem. Mężczyzna uprawiał je w ogródku warzywnym

Dzielnicowi z gminy Prostki podczas obchodu swojego rejonu służbowego zauważyli, że na jednej z posesji wśród warzyw rosną rośliny o wyglądzie konopi indyjskich. Zainteresowali się i podjęli czynności służbowe, by ustalić, co dokładnie uprawia właściciel ogródka. W sumie zabezpieczono 10 roślin konopi o wysokości w granicach 3 metrów. 36-letni mieszkaniec przyznał się, że plantacja należy do niego i to on pielęgnuje rośliny. Jak stwierdził, hoduje je z ciekawości i na własny użytek.

Mężczyźnie grożą trzy lata więzienia

Mimo to mężczyzna może mieć teraz spore problemy. W świetle obowiązujących przepisów dotyczących przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę oraz zbiór roślin konopi innych niż włókniste oraz za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają teraz szczegóły tej sprawy.

Odplamiacz jako marchew, masło jako buraki. Tak Polacy oszukują przy kasach samoobsługowych

W pralni chemicznej policja znalazła ukrytą plantację konopi indyjskich
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE