Pisz. Chciały zaimponować kolegom. Dwie 15-latki złapane na gorącym uczynku

i

Autor: pexels.com Pisz. Chciały zaimponować kolegom. Dwie 15-latki złapane na gorącym uczynku

Pisz. Chciały zaimponować kolegom. Dwie 15-latki złapane na gorącym uczynku

2021-12-14 14:15

Dwie 15-latki chciały zaimponować swoim kolegom, dlatego próbowały okraść jeden z marketów w Piszu. Ich łupem miały paść napoje i słodycze o łącznej wartości 50 złotych. Policję wezwał pracownik ochrony. Sprawą 15-latek zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Na początku grudnia policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z piskich marketów o zatrzymaniu dwóch dziewczyn na kradzieży. Nastolatki chciały ukraść napoje i słodycze na łączną kwotę blisko 50 zł.

— Funkcjonariusze ustalili, że są to dziewczyny w wieku 15 lat mieszkające na terenie gminy Biała Piska. W rozmowie z policjantami powiedziały, że zrobiły to, bo założyły się z kolegami. Chciały im zaimponować, że coś ukradną. Zakład najwyraźniej się nie udał, a dziewczyny poniosą za to konsekwencje — poinformowała nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowa KPP w Piszu.

Po przejrzeniu zapisu z kamer monitoringu pracownik ochrony ustalił, że te same nastolatki mają na swoim koncie jeszcze trzy inne kradzieże, których dokonały wcześniej. — Przychodziły do tego marketu przez kilka kolejnych dni z rzędu. Dokonały kradzieży napoi, słodyczy oraz kosmetyków na łączną kwotę około 70 zł. Pomimo że nie zostały zatrzymane na gorącym uczynku, odpowiedzą także za te kradzieże. Niezbitym dowodem jest tu zapis ze sklepowego monitoringu — dodała oficer prasowa.

Sprawą 15-latek zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Super Raport 14.12 (Goście: Jan Grabiec - PO oraz Jan Strzeżek - Porozumienie) Sedno Sprawy: Anna Maria Siarkowska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE