Wiadomości

Pirat drogowy na S7. Popełnił ponad 30 wykroczeń i „zebrał” 265 punktów karnych! [ZDJĘCIA, NAGRANIE]

2023-10-03 12:24

Do groźnej sytuacji doszło na drodze S7 w okolicach Elbląga. Policjanci z olsztyńskiej grupy Speed zatrzymali 56-letniego kierującego autem marki Renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas swojej szaleńczej jazdy popełnił aż 34 wykroczenia i doprowadził do dwóch kolizji. Pirat drogowy „zebrał” 265 punktów karnych!

Pirat drogowy na S7. Popełnił szereg wykroczeń

Olsztyńscy policjanci z grupy Speed pełnili służbę na trasie S7. W pobliżu miejscowości Zielony Grąd zwrócili uwagę na osobówkę, której kierowca zlekceważył obowiązujące limity prędkości. Mężczyzna nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się. Wręcz przeciwnie – przyspieszył. Kierowca kontynuował swoją ucieczkę w kierunku Elbląga, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pomiar wideorejestratorem na trasie S7 w pewnym momencie wskazał, że mężczyzna pędził z prędkością 176 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. Dodatkowo kierujący pojazdem marki Renault przekroczył prędkość o 61 km/h w obszarze zabudowanym już na terenie Elbląga.

Mężczyzna, aby uniknąć kontroli drogowej, popełnił szereg innych wykroczeń, m.in. wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej oraz do obowiązującego oznakowania, nie sygnalizował zmiany pasa ruchu. Poza tym 56-latek, uciekając ulicami Elbląga, doprowadził do dwóch niegroźnych kolizji drogowych z udziałem dwóch innych pojazdów.

Kierowca „zgarnął” 265 punktów karnych!

Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego w Elblągu. Za kierownicą auta siedział mieszkaniec Warszawy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie potrafił jednak logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

Okazało się, że w trakcie swojej bezmyślnej jazdy popełnił aż 34 wykroczenia, za które taryfikator przewiduje w sumie 265 punktów karnych! Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a za spowodowanie dwóch kolizji drogowych został ukarany mandatami przez policjantów z Elbląga. Z kolei z pozostałych wykroczeń mężczyzna będzie się tłumaczyć przed sądem, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach. 56-latek odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. W tym przypadku jest to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Spłonęli w aucie, bo staranował ich pirat z BMW

Pirat drogowy na S7 "zebrał" 265 punktów karnych!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE