Pijany kierowca próbował przekupić policjantów grupy SPEED. Kwota nie powala

2021-02-19 14:39
Pijany kierowca próbował przekupić policjantów grupy SPEED. Kwota nie powala
Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Pijany kierowca próbował przekupić policjantów grupy SPEED. Kwota nie powala

Patrol ruchu drogowego z Ostródy należący do policyjnej grupy SPEED zatrzymał do kontroli 57-latka kierującego mercedesem. Mężczyzna był pijany, a dodatkowo próbował policjantom wręczyć łapówkę, by „zapomnieli o sprawie”. Zaproponował im całe 200 złotych. Chwilę później mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za próbę przekupienia funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (18 lutego) około godziny 15.30. Policjanci ostródzkiej grupy SPEED kontrolowali prędkość na drodze nr 7. W pewnym momencie zatrzymali do kontroli w okolicach Marzewa, samochód marki mercedes, którym kierował 57-latek.  - Gdy tylko otworzyły się drzwi pojazdu policjanci, poczuli z wnętrza auta intensywny zapach alkoholu.  Po sprawdzeniu trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Gdy usłyszał, że dalej już nie pojedzie, a auto zostanie odholowane, miał próbować wręczyć policjantom 200 złotych, aby funkcjonariusze odstąpili od czynności - informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego auto odholowano na strzeżony parking. Teraz oprócz odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie również za próbę przekupienia policjantów. Może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

Raport z anteny 19.02, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE