Pieszy szedł drogą ekspresową S7 w kierunku Mławy. Policja wystawiła mu mandat

2021-10-25 14:36
Pieszy szedł drogą ekspresową S7 w kierunku Mławy. Policja wręczyła mu mandat
Autor: pixabay.com Pieszy szedł drogą ekspresową S7 w kierunku Mławy. Policja wręczyła mu mandat

Nidziccy policjanci interweniowali na drodze ekspresowej S7. Powodem był pieszy, który szedł pasem awaryjnym w stronę Mławy. Cała sytuacja zakończyła się dla 37-letniego mężczyzny mandatem karnym za popełnione wykroczenie i przetransportowaniem w bezpieczne miejsce.

Do nietypowego zdarzenia doszło w minioną sobotę (23 października) około godziny 16.30. Wówczas dyżurny nidzickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby pieszej idącej drogą ekspresową S7. Interweniujący patrol ruchu drogowego potwierdził informację napotykając 37-latka idącego pasem awaryjnym w kierunku Mławy. Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie bezpiecznie opuścić ruchliwą drogę nieprzeznaczoną do ruchu pieszych, a za popełnione wykroczenie nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karny.

- Na drogach ekspresowych, gdzie dopuszczalna prędkość poruszających się pojazdów wynosi 120 km/h obowiązuje kategoryczny zakaz poruszania się pieszych, rowerzystów oraz pojazdów zaprzęgowych, ponieważ jest to droga przeznaczona tylko do ruchu pojazdów samochodowych - przypominają policjanci.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Pirat drogowy wyprzedzał "na trzeciego" na krajowej 65
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE