Elbląg. Znęcał się nad psem w centrum miasta. Wstrząsające nagranie trafiło do sieci

i

Autor: Facebook: Spotted Elbląg Elbląg. Znęcał się nad psem w centrum miasta. Wstrząsające nagranie trafiło do sieci

Pies zwisał na smyczy. Wstrząsające zachowanie mężczyzny w Elblągu. Nagranie trafiło do sieci

2023-02-07 11:37

Mężczyzna znęcał się nad psem w centrum Elbląga. Trzymając za smycz, unosił zwierzę nad ziemią. Skandaliczne nagranie trafiło do mediów społecznościowych. — Los tego psa jest przesądzony w łapach tego zwyrola — skomentowała jedna z internautek. Na szczęście nie tym razem. Sprawą zainteresowała się bowiem policja.

Wstrząsające nagranie zostało opublikowane w poniedziałek 7 lutego na facebookowym profilu "Spotted Elbląg". Widać na nim mężczyznę spacerującego z psem w centrum Elbląga. W pewnym momencie mężczyzna chwyta za smycz, unosząc zwierzę nad ziemią. - Los tego psa jest przesądzony w łapach tego zwyrola - skomentowała jedna z internautek. Miejmy nadzieję, że tak jednak się nie stanie. Sprawą zajęła się już elbląska policja.

- Na podstawie doniesień medialnych policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie pod kątem znęcania się nad zwierzętami - poinformował "Express Elbląg" nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Warto przypomnieć, że znęcanie się nad zwierzętami jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli sprawca dopuścił się go ze szczególnym okrucieństwem, wówczas wymiar kary wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Brutalny atak na kierowcę MPK Wrocław
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE