Pies policyjny gwiazdą internetu. Jego zdjęcie robi furorę na Twitterze!

2021-01-13 13:38 agada

Media społecznościowe obiegło zdjęcie psa... siedzącego za policyjnym biurkiem. Nero to pies służbowy z Olsztyna, który na swoim koncie ma już kilka niemałych zasług. Teraz robi karierę w sieci. Jego zdjęcie zdobyło już setki lajków, nie brakuje też wielu miłych komentarzy.

Pies policyjny z Olsztyna robi furorę na Twitterze

Na oficjalnym profilu twitterowym policji pojawiło się zdjęcie policyjnego psa z Olsztyna siedzącego za biurkiem. Na szyi ma zawieszoną odznakę, a tuż przed nim leży broń.

- U nas każdy ma swoje biurko - napisali pod zdjęciem funkcjonariusze. Nero to owczarek niemiecki, który służbę pełni olsztyńskiej policji wraz ze swoją przewodniczką asp. Małgorzatą Konopko. Jest przeszkolony w poszukiwaniu osób zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

Na swoim koncie ma już wiele niemałych zasług. Jedna z głośniejszych akcji, w których brał udział, miała miejsce w kopalni "Zofijówka" w Jastrzębiu-Zdroju. Przypomnijmy, że 5 maja 2018 roku doszło tam do katastrofy, w wyniku której zginęło 5 górników, a 2 zostało rannych. Był to pierwszy w historii przypadek, kiedy w tego typu działaniach, prowadzonych pod ziemią, do akcji włączyły się policyjne psy. Ciasne szczeliny i wysokie stężenie metanu utrudniały pracę pod ziemią, dlatego tak ważne było, by skorzystać również z umiejętności i wyostrzonych zmysłów zwierząt.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?