Pędziła 133 km/h w terenie zabudowanym. 65-letnia kobieta pożegnała się z prawkiem

i

Autor: KPP Iława Pędziła 133 km/h w terenie zabudowanym. 65-letnia kobieta pożegnała się z prawkiem

Pędziła 133 km/h w terenie zabudowanym. 65-latka pożegnała się z prawkiem [WIDEO]

2021-04-01 11:02

Kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Przekonała się o tym pewna 65-latka, która pędziła volkswagenem jedną z dróg w gminie Iława z prędkością 133 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy, otrzymała mandat oraz 10 punktów karnych.

W środę (31 marca) pewna 65-latka została zatrzymana przez funkcjonariuszy z policyjnej grupy "SPEED". W trakcie pomiaru okazało się bowiem, że kobieta w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 133 km/h. - Policjanci wylegitymowali kobietę oraz sprawdzili jej dane w policyjnych systemach. 65-latka za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem, a jej konto powiększyło się o 10 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali również jej prawo jazdy - informuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej policji.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym a utrata prawa jazdy

Kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Gnała 133 km/h w terenie zabudowanym. 65-latkę zatrzymali policjanci z grupy "SPEED"

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?