Otwarcie Hali Urania w Olsztynie. Na scenie Ania Dąbrowska i Ralph Kaminski. Kto jeszcze wystąpi na scenie? Zobacz program imprezy!

i

Autor: Facebook: Piotr Grzymowicz Prezydent Olsztyna

wydarzenia

Otwarcie Hali Urania w Olsztynie. Na scenie Ania Dąbrowska, Ralph Kaminski i wiele innych gwiazd. Zobacz program imprezy!

2023-12-15 7:22

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwane przez mieszkańców Olsztyna otwarcie zmodernizowanej Hali Urania. Oficjalne wydarzenie odbędzie się 15 grudnia pod nazwą Galaktyczny Benefis. Polskie gwiazdy zaśpiewają kosmiczne przeboje, a wieczór będzie przeplatany pokazami sportowymi i tanecznymi oraz laserowym show. Program otwarcia Hali Urania poniżej.

Galaktyczny Benefis otworzy zmodernizowaną Halę Widowiskowo-Sportową Urania w Olsztynie

Olsztyńska Urania od 45 lat była i wszystko wskazuje na to, że nadal będzie miejscem, gdzie zawsze coś się dzieje. Przez lata przyciągała zarówno gwiazdy estrady, zapewniając rozrywkę mieszkańcom miasta i regionu, jak i najwyższej jakości wydarzenia sportowe. W piątkowy wieczór 15 grudnia znajdująca się w samym sercu Olsztyna Hala Urania, po ponad 2 letniej, gruntownej modernizacji, znów stanie się jego najjaśniejszym punktem. Miasto zaprasza na przygotowany specjalnie na tę okazję "Galaktyczny Benefis Hali Urania".

Jak na prawdziwy benefis przystało, wieczór będzie wypełniony gwiazdami - muzycznymi, sportowymi i tanecznymi, które "opowiedzą" historię Hali i będą celebrować jej dzieje. Całość programu została podzielona na części tematyczne, przeplatane występami artystów na żywo i pokazujące zarówno historię Hali, jak też jej nowoczesne rozwiązania architektoniczne w nowym wydaniu.

– Zależało nam, by główną bohaterką i najjaśniejszym, centralnym punktem wieczoru była sama Urania. Jej ciekawa historia i architektura, symbolika i nowe, uzyskane dzięki remontowi, naprawdę kosmiczne możliwości. Dlatego też, zamiast klasycznego przecięcia wstęgi, otworzymy Uranię kosmicznym pokazem laserowym – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Otwarcie Hali Urania w Olsztynie. Jakie gwiazdy wystąpią na scenie? Program imprezy

W głównym punkcie programu wystąpią: Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Ralph Kaminski, Błażej Król, Wojtek Urbański oraz zespół Czerwony Tulipan. Niektórzy z artystów wykonają utwory z kosmicznym akcentem, nawiązując w ten sposób do tematu przewodniego benefisu. Nad częścią muzyczną czuwać będzie wraz z zespołem dyrektor projektu, Wojciech Urbański - kompozytor, producent muzyczny i aranżer, laureat Fryderyka 2022 za płytę zespołu Rysy.

W części sportowej będzie można zobaczyć pokaz uczniów olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, trenujących gimnastykę sportową i taekwondo olimpijskie. W części tanecznej, wyreżyserowanej przez olsztyniankę, popularną Iwonę Pavlović, pojawią się takie zespoły jak Carnivals Stars, Studio Rytm, pracownia Tańca Pryzmat, formacja Jantar z Elblągazawodowi tancerze z "Tańca z gwiazdami". Ponadto w trakcie wieczoru zostaną też zaprezentowane filmy pokazujące bogate 45 lat z życia Hali Urania.

Bilety na otwarcie Hali Urania rozeszły się w kilka sekund

Otwarcie Hali Urania jest imprezą bezpłatną, ale biletowaną. Rezerwacja wejściówek ruszyła w poniedziałek (27 listopada) o godzinie 12.00 na stronie eBilet.pl, przy czym limit wynosił dwa bilety na osobę. Niestety okazało się, że wielu mieszkańców Olsztyna nie będzie mogło przybyć na wydarzenie. Zaledwie kilka sekund po otwarciu rezerwacji bilety się rozeszły.

Galaktyczny Benefis Uranii odbędzie się w piątek 15 grudnia, początek o godzinie 18.00. Niebawem pojawi się szczegółowy godzinowy program wydarzenia.

Otwarcie hali Urania coraz bliżej. Zobacz, jak obiekt prezentuje się w środku i na zewnątrz [ZDJĘCIA]

Dni Olsztyna 2023. Rękodzieło, tradycyjne jedzenie i tłumy zwiedzających