Inwestycje

Otwarcie hali Urania coraz bliżej. Zobacz, jak obiekt prezentuje się w środku i na zewnątrz [ZDJĘCIA]

2023-11-20 7:22

Już w połowie grudnia nastąpi oficjalne otwarcie hali Urania w Olsztynie. Na ten dzień zaplanowano koncert, podczas którego wystąpić ma m.in. Ralph Kamiński. Obiekt całkowicie się zmienił i nie przypomina już starej hali. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz opublikował najnowsze zdjęcia budynku, które można zobaczyć w poniższej galerii.

Wkrótce otwarcie hali Urania. Wystąpią gwiazdy

Oficjalne otwarcie Hali Widowiskowo-Sportowej „Urania” miało się odbyć 16 października. Jednak termin ten został przesunięty na 15 grudnia. Wtedy obiekt zostanie oddany do użytku. Wykonawca potrzebował więcej czasu na zakończenie zleconych przez miasto prac dodatkowych. Podczas otwarcia odbędą się występy gwiazd, m.in. Ralpha Kamińskiego czy Czerwonego Tulipana. Dwa dni później siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się z Bogdanką LUK Lublin.

Choć Urania jeszcze nie została oddana do użytku, w internecie można już kupić bilety na niektóre wydarzenia zaplanowane na przyszły rok. W harmonogramie znalazły się m.in. koncert Golec uOrkiestra - Kolędy i Pastorałki w Olsztynie, który odbędzie się 21 stycznia 2024 r. czy występ Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość”. Artysta w stolicy Warmii i Mazur zagra 23 lutego 2024 r.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz opublikował najnowsze zdjęcia obiektu. Można je obejrzeć w poniższej galerii.

Co znajdzie się w zmodernizowanej hali Urania?

W centralnej części hali znajduje się boisko do gry w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona i futsal. Dodatkowo w obiekcie będzie można organizować zawody bokserskie, zapaśnicze czy taekwondo. Na trybunach wokół boiska głównej bryły będzie mogło zasiąść około czterech tysięcy widzów. Na widowni będą miejsca stałe, mobilne, dla osób z niepełnosprawnościami oraz stojące. Znajdzie się tam również strefa VIP oraz strefa dla dziennikarzy.

W zmodernizowanym budynku znajdzie się również hala rozgrzewkowa z trybunami na tysiąc osób, szereg mniejszych sal, np. do judo, gabinetów regeneracyjnych, podziemny parking czy kryte lodowisko. Obiekt będzie niemal samowystarczalny i ekologiczny ze względu na fotowoltaikę i gruntowe wymienniki ciepła.

Alior Bank VII Ukiel Olsztyn Półmaraton 2023

Zobacz, jak prezentuje się hala Urania na najnowszych zdjęciach

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE