Opuszczony dworzec w Kruklankach otrzyma drugie życie? Właściciel wystawił go na sprzedaż

i

Autor: Facebook: Tomek Dom In https://www.facebook.com/groups/1491723184472314/posts/3255782358066379/ Opuszczony dworzec w Kruklankach otrzyma drugie życie? Właściciel wystawił go na sprzedaż

Opuszczony dworzec w Kruklankach otrzyma drugie życie? Właściciel wystawił go na sprzedaż

2023-02-21 12:56

Na portalach ogłoszeniowych pojawiła się oferta sprzedaży dawnego dworca w miejscowości Kruklanki na Mazurach. Właściciel zachęca do kupna lokalizacją. Nieruchomość położona jest bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie lasu z pięknym szlakiem spacerowym koło leśnego jeziora prowadzącym do wysadzonego podczas II wojny światowej zabytkowego mostu. Cena to 580 000 złotych.

Okazały budynek dworca kolejowego w Kruklankach został postawiony w 1905 roku i odbudowany w 1920 roku po wojennych zniszczeniach. Dziś jest nieużytkowany i niszczeje. Pojawiła się jednak nadzieja na to, by odzyskał swój dawny blask. Właściciel postanowił wystawić dworzec na sprzedaż. Cena to 580 000 złotych. 

– Unikatowa nieruchomość na sprzedaż. Historyczny dworzec w miejscowości Kruklanki (12 km od Giżycka). Powierzchnia budynku 768 m2 plus budynki gospodarcze 140 m2. Powierzchnia działki 0,4 ha. Przeznaczenie budynku na cele mieszkaniowe. Możliwość uzyskania zgody na cele usługowo-mieszkalne. Duża działka. W razie rozbudowy obiektu można dokupić działkę obok o powierzchni 1 ha. W ostatnich latach został wykonany remont dachu na kwotę 250 tys. zł. Mury w dobrym stanie. Stan wewnątrz budynku do remontu kapitalnego – czytamy w ofercie sprzedaży na jednym z portalów ogłoszeniowych.

Jak zapewnia właściciel, możliwości wykorzystania obiektu są szerokie. Budynek można przebudować na apartamenty, mieszkania, hotel czy restaurację. Kusić ma też sama lokalizacja dworca. Nieruchomość położona jest bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie lasu z pięknym szlakiem spacerowym koło leśnego jeziora prowadzącym do wysadzonego podczas II wojny światowej zabytkowego mostu.

– Kruklanki to piękna mała miejscowość turystyczna otoczona jeziorami, chętnie odwiedzana przez turystów z powodu spokoju i ciszy. Drugim atutem jest to, że leży tuż obok dużej turystycznej aglomeracji, jaką jest miasto Giżycko. W ostatnim czasie zaczęto doceniać te walory i w Kruklankach zauważa się wyraźnie wzmożoną rozbudowę bazy mieszkaniowej. Służy tez temu przychylność gminnych władz dla wszelkiego rodzaju inwestycji w gminie – dodaje właściciel.

Ruiny zamku w Ełku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE