Kortowiada

i

Autor: Kortowiada Kortowiada – Green Camp

Olsztyńskie juwenalia. Kult zagra podczas Kortowiady 2023!

2023-02-07 12:00

Organizatorzy Kortowiady ujawnili kolejną niewiadomą – ósmy już zespół, który uświetni swoim występem 62. edycję olsztyńskich juwenaliów. Tym razem to na pewno dobra wiadomość szczególnie dla fanów rockowych brzmień, ponieważ na kortowiadowej scenie zagra legendarny Kult z Kazikiem Staszewskim na czele.

Kult powstał na początku 1982 roku, aktywnie i nieprzerwanie gra już 40 lat. Przez ten czas zespół wydał aż 17 płyt długogrających, zagrał ponad 3000 koncertów, także na wielu znanych festiwalach i przeglądach w Polsce i na świecie. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność charakteryzuje się sukcesami pod względem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym.

Zespół zasilił grono artystów, którzy wystąpią podczas święta studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Łącznie na Scenie Głównej zlokalizowanej na Plaży Kortowskiej wystąpi 15. artystów. Dotychczas potwierdzono obecność takich, jak Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Pezet, Igo, Błażej Król oraz Kult.

62. Kortowiada - Kult

i

Autor: Kortowiada 62. Kortowiada - Kult

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie internetowej: www.bilety.kortowiada.pl.

Olsztyńskie juwenalia 2023 potrwają od 24 do 27 maja. Koncerty na Scenie Głównej będą odbywać się przez 3 dni, od 25 do 27 maja. Każdego dnia wystąpi pięciu artystów.

Patronat medialny: Radio Eska

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie

QUIZ: Kto zaśpiewał to jako pierwszy?

Pytanie 1 z 15
Wielki hit "You Spin Me Round (Like a Record)" w oryginale wykonał:
QUIZ: Kto zaśpiewał to pierwszy?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE