Olsztyński ZDZiT zamiast pasażerów, liczy straty. Transport publiczny w pandemii [AUDIO]

2021-03-10 21:27
Olsztyński ZDZiT zamiast pasażerów, liczy straty
Autor: Andrzej Brzozowski Pandemia nie oszczędza żadnej z branż. Cierpi również transport, także ten publiczny.

Transport publiczny przechodzi kryzys. Pogarszająca się sytuacja wynika z drastycznego spadku liczby pasażerów, spowodowanego pandemią. Tylko w Olsztynie w 2020 roku z komunikacji publicznej skorzystało o ponad 40% mniej osób niż rok wcześniej. W tym roku wzrosły już ceny części biletów. Mieszkańcy jednak nie powinni obawiać się likwidacji połączeń.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 5.03.2021

Pandemia nie oszczędza żadnej z branż. Cierpi również transport, także ten publiczny. Olsztyński Zarząd Dróg Zieleni i Transportu zanotował potężny spadek liczby pasażerów.

W Olsztynie z komunikacji miejskiej w 2020 roku skorzystało ok. 26 mln osób. Rok wcześniej, w 2019 mieliśmy ponad 43,5 mln pasażerów. To bardzo duży spadek spowodowany pandemią: zdalna nauka zarówno studentów, jak i uczniów oraz prośby zwłaszcza do seniorów o nieprzemieszczanie się bez konieczności. Nie bez znaczenia jest też ograniczenie obostrzeniami liczby pasażerów w autobusach i tramwajach, co z drugiej strony zapewnia bezpieczną podróż – mówi rzecznik olsztyńskiego ZDZiTu Michał Koronowski i zapewnia, ze działania podjęte przez zarząd oraz przewoźników zapewniają olsztynianom w pełni bezpieczne korzystanie z komunikacji publicznej.

Posłuchaj: o sytuacji w transporcie publicznym w Olsztynie mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu

Na początku marca w Olsztynie weszły nowe stawki za bilety komunikacji miejskiej. Podrożały bilety jednorazowe, 24-godzinne i 3-dobowe. Nie zmienił się koszt biletów miesięcznych i rocznych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE