Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Głosowanie zakończone! Kiedy poznamy wyniki?

i

Autor: UM Olsztyn Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Głosowanie zakończone! Kiedy poznamy wyniki?

Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Głosowanie zakończone! Kiedy poznamy wyniki?

2021-10-12 11:25

Zakończyło się głosowanie na projekty IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W internecie podczas ostatniego weekendu przybyło niemal cztery tysiące głosów. Kiedy poznamy wyniki? Więcej na ten temat przeczytasz w artykule poniżej.

Podczas trzech tygodni głosowania (20 września-10 października) tylko poprzez stronę OBO głos zdecydowało się oddać niemal 12 tys. olsztynian. Co ciekawe jeszcze przed ostatnim weekendem takich głosów było osiem tys.

Jaka będzie ostateczna liczba osób, które wzięły Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim, dowiemy się najpóźniej 25 października. Wówczas Urząd Miasta ogłosi wyniki głosowania. Możliwe były bowiem także wskazania na tradycyjnych kartach, które trafiały do urn ustawionych w kilkunastu punktach Olsztyna.

- Dziękuję wszystkim za aktywność, zarówno wnioskodawcom, jak i głosującym - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Dzięki temu możemy wspólnie zmieniać nasze miasto.

Kwota zarezerwowana na wykonanie zadań IX edycji OBO to ok. 6,5 mln złotych. Realizacja tych najlepszych już w następnym roku.

Pogadane z Darią! Takiej rozmowy jeszcze nie było

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE