Olsztyńscy strażnicy miejscy doczekali się defibrylatora i to dzięki jednej z firm [AUDIO]

2021-12-21 14:05

Olsztyńscy strażnicy miejscy doczekali się defibrylatora. Dotychczas mundurowi, mimo że wszyscy mają ukończony kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, nie mieli takiego urządzenia pod ręką.

NAJDROŻSZE Prezenty Na Święta. LISTA Z DUBAJU | ESKA XD - Radio Eska #38

Pierwszy defibrylator w olsztyńskiej straży miejskiej

Mundurowi otrzymali od Michelin nowoczesne, kompaktowe i proste w użyciu urządzenie. Łatwa, graficzna i głosowa instrukcja sprawia, że każdy bez większego trudu może skorzystać urządzenia. Od poniedziałku (20 grudnia) olsztyńscy strażnicy mogą korzystać z defibrylatora AED SAM 350P.

Straż Miejska w Olsztynie otrzymała dziś od firmy Michelin nowoczesny, przenośny, lekki  defibrylator AED wraz z zestawem szkoleniowym. Defibrylator AED to urządzenie, które w bezpieczny dla ratownika i poszkodowanego sposób prowadzi krok po kroku przy pomocy poleceń głosowych i wizualnych przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Do tej pory strażnicy miejscy, mimo tego, że wszyscy mają ukończony kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy nie mogli udzielać specjalistycznej pomocy w przypadku zatrzymania pracy serca – mówi rzecznik olsztyńskiej Straży Miejskiej Kamil Sułkowski. - Uroczystość przekazania sprzętu odbyła się w siedzibie Straży Miejskiej w Olsztynie. Wzięli w niej udział Komendant Straży Miejskiej Jarosław Lipiński oraz Prezes Michelin Polska Juan Antonio Alvarez-Ossorio. Cieszymy się, że teraz będziemy mogli skuteczniej pomagać mieszkańcom potrzebującym ratunku.

Posłuchaj: o defibrylatorze w olsztyńskiej Straży Miejskiej mówi rzecznik strażników Kamil Sułkowski

Na terenie Olsztyna jest prawie 30 defibrylatorów, znajdują się między innymi przy urzędach miejskim, wojewódzkim i marszałkowskim, komendach policji i straży pożarnej, przy basenach, czy obiektach UWM.

Jeśli chodzi o olsztyńską straż miejską, defibrylator to kolejne nowoczesne urządzenie, jakie w ostatnim czasie trafiło mundurowych ze stolicy Warmii i Mazur. Niedawno odebrali specjalny dron, który analizuje skład dymu i pozwala określić, czym mieszkańcy palą w piecach.

Quiz. Jak dobrze znasz kryminały? Prawdziwy fan powieści kryminalnych musi zdobyć 10 na 12 punktów!

Pytanie 1 z 12
11. Najsłynniejszą niemiecką autorką kryminałów jest:

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE