Olsztyn. Zmiany organizacji ruchu, tym razem na Nagórkach

2021-09-22 22:10
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Nagórki czekają zmiany komunikacyjne. Dotyczą one zarówno korzystających z komunikacji miejskiej, jak i kierowców. Wszystko z powodu budowy nowej linii tramwajowej.

Olsztyn. Wypadek na ul. Leonharda. Potrącił pieszego na pasach

W związku z budową II linii tramwajowej na Nagórkach wchodzą w życie w najbliższym czasie dwie zmiany. Pierwsza zacznie obowiązywać już w czwartek 23.09.2021 i dotyczy funkcjonowania komunikacji miejskiej: otwarty zostaje wjazd w ul. Wańkowicza na skrzyżowaniu z ul. Krasickiego, a przystanek Wańkowicza w kierunku Jarot zostaje przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Wańkowicza.

Autobusy linii 121, 205, N01 powrócą na trasę podstawową, jednak w związku z przeniesieniem przystanku Wańkowicza pętla Nagórki w dalszym ciągu obowiązuje jako przystanek w obydwie strony. Zawieszony zostaje przystanek tymczasowy Carrefour na ul. Barcza.

Autobusy linii 113, 117, 120, 126, 141 jadące w stronę pętli Krasickiego-Wilczyńskiego oraz Osiedle Generałów będą zatrzymywały się na przystanku tymczasowym Wańkowicza zlokalizowanym przed skrzyżowaniem z ul. Wańkowicza.

Zmiany na Wańkowicza
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Zmiany na Wańkowicza

Druga zmiana komunikacyjna na osiedlu Nagórki zostanie wprowadzona w sobotę, 25.09. i dotyczy organizacji ruchu na ul. Synów Pułku, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Pstrowskiego i ul. Krasickiego. Ruch będzie się odbywał po jednej jezdni w dwóch kierunkach. W związku z prowadzeniem robót przygotowawczych, odcinkowo będzie wyłączony jeden pas ruchu na każdej jezdni. Dojazd do ogródków działkowych będzie możliwy wyłącznie od ul. Metalowej.

Zmiany organizacji ruchu obowiązują do odwołania.

Zmiany w organizacji ruchu na Synów Pułku
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Zmiany w organizacji ruchu na Synów Pułku

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE