Olsztyn. Złodziej uderzył w drzewo w centrum miasta [WIDEO]

2020-01-07 14:40
Wypadek w centrum Olsztyna. Złodziej uderzył w drzewo
Autor: KMP Olsztyn

W centrum Olsztyna osobówka uderzyła w drzewo. To efekt ucieczki 31-letniego mężczyzny, który miał na sumieniu kradzież tablic rejestracyjnych. Zobacz wideo!

Sytuacja miała miejsce w Nowy Rok na ulicy Piłsudskiego w Olsztynie. Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży tablic rejestracyjnych, do której doszło na terenie jednego z miejskich parkingów. Mężczyzna został zauważony przez świadka. Wtedy zaczął uciekać osobowym nissanem. Po kilku metrach stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 31-latek próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwił mu to podążający za nim świadek kradzieży, który zatrzymał agresywnego mężczyznę i przekazał go policjantom.

Czytaj też: Elbląg: Szczęśliwiec wygrał prawie milion złotych w Eurojackpot!

Sprawcą okazał się być 31-letni mieszkaniec Działdowa, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie po udzielonej mu pomocy medycznej trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na podejrzenie, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających, pobrano od niego krew do badań. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 31-latek od 2010 roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto policja znalazła w jego aucie marihuanę.

31-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci nałożyli na niego również mandaty karne za liczne wykroczenia w ruchu drogowym, których mężczyzna dokonał podczas swojej nieodpowiedzialnej jazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE