Zima zaatakowała w Olsztynie. Sypie śnieg, na drogach ślisko [ZDJĘCIA]

i

Autor: Andrzej Brzozowski

Olsztyn. Zimowe podsumowanie ZDZiT

2023-03-20 17:21

Zima powoli dobiega końca. Jednak w dalszym stopniu potrafi zaskoczyć niespodziewanymi opadami śniegu, co jest szczególnym utrudnieniem dla kierowców. Zapytaliśmy ZDZiT jak dotychczas radzili sobie z zimą i ile materiałów zużyli.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w związku z okresem zimowym prowadzi szereg działań poprawiających komfort jazdy na olsztyńskich drogach. Wiąże się to przede wszystkim z użyciem najróżniejszych materiałów mających zapewnić bezpieczeństwo kiedy jest ślisko na jezdniach. Ze wstępnego podsumowania wynika, że do tej pory zużyto ponad 2,5 tys. ton soli, prawie 1,6 tys. ton mieszanki piasku z solą oraz 45 ton piasku.

- Jesteśmy przygotowani na każde warunki. Mamy zapasy soli drogowej. Nasi pracownicy pełnią 24-godzinne dyżury w systemie zmianowym, podczas których nieustannie śledzą prognozy pogody oraz zmieniające się warunki atmosferyczne. Mają dostęp do monitoringu obrazującego stan ulic na terenie miasta i w każdej chwili, kiedy sytuacja tego wymaga dysponują dany sprzęt w dany rejon miasta – mówi Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT.

Posłuchaj: Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT opowiada o działaniach zimowych Zarządu

Quiz. Co wiesz o ciastkach i ciasteczkach?

Pytanie 1 z 10
Ciasto, którego głównym składnikiem są jabłka to:

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE