Olsztyn. Zaparkował auto NA ŚRODKU DROGI. Do akcji wkroczyło czterech mężczyzn

Olsztyn. Zaparkował auto NA ŚRODKU DROGI. Interweniowało czterech mężczyzn
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Olsztyn. Zaparkował auto NA ŚRODKU DROGI. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu

Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych czy wjazdach na posesje nie jest nowością. Dziwić może jednak auto zaparkowane na... środku jezdni. Takie zauważyło czterech mieszkańców Olsztyna na jednej z ulic w mieście. Kiedy podeszli bliżej, zagadka sama się rozwiązała.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (4 maja). - Z relacji zgłaszających wynikało, że na środku jezdni zauważyli zaparkowane auto, a w nim śpiącego za kierownicą mężczyznę. Po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna, gdy zorientował się, że został zauważony przez osoby postronne odjechał z miejsca. Świadkowie wezwali służby, a następnie po kilkuset metrach uniemożliwili mu dalszą jazdę - informuje st. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP Olsztyn.

Na miejsce przyjechał policyjny patrol, który zatrzymał mężczyznę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie 39-letniego kierującego osobowym oplem. - Mężczyzna był kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa - dodaje st. sierż. Andrzej Jurkun.

Olsztyn. Nowy sposób policji na piratów drogowych. Patrolują drogi z powietrza

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.