Olsztyn. Zamieniał kody kreskowe i oszukiwał na wadze. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

2022-09-22 14:28
Olsztyn. Zamieniał kody kreskowe i oszukiwał na wadze. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia
Autor: pixabay.com Olsztyn. Zamieniał kody kreskowe i oszukiwał na wadze. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 62-letniemu mężczyźnie, który podczas zakupów zamieniał naklejki z kodami kreskowymi i oszukiwał na wadze.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali nad ustaleniem sprawcy oszustwa sklepowego.

- Z otrzymanych informacji wynikało, że w połowie czerwca, nieznany na tamtą chwilę mężczyzna, robiąc zakupy w jednym z centrów handlowych na terenie Olsztyna, zamieniał kody kreskowe wybranych produktów po to, aby zaniżyć ich wartość. Nieuczciwy klient oszukał sklep przy okazji ważenia artykułów sprzedawanych luzem, co skutkowało pomniejszeniem ilości produktów ważonych "luzem" i celowym wskazaniem zaniżonej wartości. Straty poniesione przez sklep podczas jednorazowych zakupów to pieniądze w kwocie ponad 300 złotych - informuje podkom. Rafał Prokopczyk z zespołu prasowego KMP w Olsztynie.

W wyniku działań policjantów udało się ustalić tożsamość nieuczciwego klienta. Mężczyzną, który podmieniał kody kreskowe i oszukiwał na wadze, okazał się być 62-letni mieszkaniec Olsztyna, przeciwko któremu do sądu skierowany został akt oskarżenia za przestępstwo oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Olsztyn. Mistrz parkowania zatarasował cały chodnik
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE