Olsztyn. Żądał haraczu i groził podpaleniem dwóch restauracji i salonu fryzjerskiego

i

Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Żądał haraczu i groził podpaleniem dwóch restauracji i salonu fryzjerskiego

Olsztyn. Żądał haraczu i groził podpaleniem dwóch restauracji i salonu fryzjerskiego

2020-12-18 10:07

W Olsztynie doszło do trzech prób wymuszeń haraczu na przedsiębiorcach. Na policję zgłosiło się dwóch restauratorów oraz właścicielka salonu fryzjerskiego. Według relacji pokrzywdzonych przestępca groził podpaleniem ich lokali, jeżeli nie spełnią jego żądań. Na szczęście mężczyzna został już zatrzymany.

Wymuszał haracz na olsztyńskich przedsiębiorcach. Przestępca zatrzymany

Olsztyn. Żądał haraczu i groził podpaleniem dwóch restauracji i salonu fryzjerskiego

Przedsiębiorcy zgłosili się na Komendę Miejskiej Policji w Olsztynie w miniony poniedziałek (14 grudnia). Z ich relacji wynikało, że na służbowe numery telefonów otrzymali od nieznanego sprawcy smsy z próbą wymuszenia haraczu. Przestępca domagał się od przedsiębiorców zapłacenia mu kilku tysięcy złotych. Nie spełnienie jego żądania miało skutkować spaleniem ich lokali. - Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci szybko dotarli do autora smsów i zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie miasta. Okazał się nim 38-letni mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu. - informuje st. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił mu trzy zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Południe.

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE