Olsztyn z nowym zastępcą prezydenta. Został nim Grzegorz Wieczorek

2022-06-09 13:08
Olsztyn z nowym zastępcą prezydenta. Został nim Grzegorz Wieczorek
Autor: UM Olsztyn Olsztyn z nowym zastępcą prezydenta. Został nim Grzegorz Wieczorek

Grzegorz Wieczorek zostanie jednym z zastępców prezydenta stolicy Warmii i Mazur. Przejmie obowiązki Ryszarda Kucia, który został odwołany z funkcji niemal miesiąc temu.

Przyszły zastępca prezydenta Olsztyna jest w tej chwili dyrektorem Wydziału Budownictwa i Infrastruktury Starostwa Powiatowego. Wcześniej pracował m.in. w Olsztyńskim Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym. Jest absolwentem Wydziału Geodezji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

- Zgodnie z umową koalicyjną jest to stanowisko, które wskazuje Koalicja Obywatelska - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Spotkałem się z panem Grzegorzem Wieczorkiem, rozmawialiśmy o naszej współpracy. Nie mam wątpliwości, że zasób wiedzy i umiejętności, jakie ma, pozwolą mu w bardzo dobry sposób realizować postawione przed nim zadania.

Grzegorz Wieczorek przejmie zadania, za jakie odpowiadał dotychczas Ryszard Kuć. Wśród nich jest nadzór właścicielski nad miejskimi spółkami, Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu czy Zakładem Lokali i Budynków Komunalnych. Poza tym będzie odpowiadać m.in. za realizację inwestycji związanej z rozwojem transportu zbiorowego.

- Będziemy rozmawiać w gronie kierownictwa o ewentualnych dodatkowych obowiązkach - dodaje prezydent Piotr Grzymowicz. - Takie decyzje będą mogły zapaść nie wcześniej, niż w następnym tygodniu.

Nowy zastępca prezydenta Olsztyna obejmie obowiązki w poniedziałek, 13 czerwca.

Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE