Olsztyn. Wyprowadziła się i zostawiła psy na pastwę losu. "Wśród własnych odchodów, śmieci i ostrych narzędzi" [ZDJĘCIA]

2022-10-21 12:02

Wolontariusze z OTOZ Animals w Olsztynie dostali zgłoszenie o dwóch psach porzuconych przez właścicielkę. Posesja była niezamieszkała od lata, a psiaki pozostawione same sobie w fatalnych warunkach. "Po otwarciu chlewu pełnego odchodów, pajęczyn, śmieci, gratów i ostrych narzędzi cichutko w kącie siedziała przerażona kupka nieszczęścia" – poinformowali we wpisie na Facebooku.

Niewyobrażalne męczarnie przeszły dwa pieski znalezione na jednej z posesji w powiecie olsztyńskim. Wolontariusze z lokalnego oddziału OTOZ Animals podjęli interwencję na początku października, o czym poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Posesja niezamieszkała od lata, ponieważ Pani się wyprowadziła i "zapomniała" zabrać dwóch suczek. Ale może to i dobrze bo warunki, jakie im "oferowała", były fatalne. Z informacji wynikało, że czarna suczka prawdopodobnie szczenna "mieszka" w budzie, jak się okazało beznadziejnej. Czy szczenna czy chora sprawdzi weterynarz, bo brzuch ma spuchnięty (nie, nie pełny od jedzenia). Druga, młodsza, to jej córka, która od 2 lat (!) zamknięta była w budynku gospodarczym. Po otwarciu tego chlewu pełnego odchodów, pajęczyn, śmieci, gratów i ostrych narzędzi cichutko w kącie siedziała przerażona kupka nieszczęścia. Trochę trwało zanim udało się dziewczyny zabrać, bo bez prawidłowego kontaktu z człowiekiem nie widziały, czego my od nich chcemy… – informują we wpisie na Facebooku wolontariusze z OTOZ Animals w Olsztynie.

CZYTAJ TEŻ: Barczewo. Zoofil znęcał się nad malutkim psem? "Mnóstwo blizn i spuchnięty odbyt" [ZDJĘCIA 18+]

Szczęśliwie udało się uratować oba psiaki. Teraz są już bezpieczne.

Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE