Olsztyn. Wandale dewastują Park Kusocińskiego. Z wiaty niebawem nic nie pozostanie [ZDJĘCIA]

2021-03-31 13:03

W Parku Kusocińskiego, za blokiem przy ul. Pana Tadeusza 2, mieszkańcy mają do dyspozycji strefę rekreacyjną zrealizowaną ze środków Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Niestety nie wszyscy potrafią to docenić. Wiata z dnia na dzień jest coraz bardziej zniszczona, a niektórzy jej użytkownicy skutecznie "dbają", by nic z niej nie zostało.

Zdjęcia zdewastowanej wiaty zostały opublikowane na oficjalnej stronie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego na Facebooku. Widać na nich zniszczone stoły i ławki, które miały służyć mieszkańcom przez wiele lat. - Wiata jest z dnia na dzień coraz bardziej zniszczona, jej użytkownicy skutecznie „dbają”, aby nic z niej nie zostało! Patrole SM i Policji są w tym miejscu regularnie, częstotliwość kontroli jest większa, ale wiadomo, że nie mogą pilnować wiaty 24h - czytamy w poście na Facebooku OBO.

Przedstawiciele Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego szukają rozwiązania i pieniędzy, by w miejscu tym zainstalować kamery. Obawiają się jednak, że zanim to się stanie, wiaty może już nie być. - Może wandale się opamiętają i przestaną niszczyć wspólną przestrzeń, stworzoną dla wszystkich mieszkańców! Nie dawajmy przyzwolenia na wandalizm! - apelują.

Raport z anteny 31.03, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE