Wadliwa podpora mostu na olsztyńskiej obwodnicy

i

Autor: GDDKiA Olsztyn

Olsztyn. Wadliwa podpora mostu na obwodnicy [AUDIO]

2023-02-07 15:25

Na olsztyńskiej obwodnicy doszło do awarii. Stwierdzono nieprawidłowości w pracy podpory jednego z mostów. Do końca marca potrwają prace gwarancyjne.

W listopadzie ubiegłego roku na olsztyńskiej obwodnicy w kierunku Ostródy odnotowano nieprawidłowości związane z podporą mostu. Odcinek drogi jest aktualnie zamknięty i trwają na nim prace gwarancyjne. Most ma zostać oddany do użytku do końca marca.

- Wspólnie z wykonawcą podjęliśmy od razu działania związane z zabezpieczeniem tej podpory oraz montażem urządzeń monitorujących pracę, tak aby opracować sposób naprawy. W tej chwili zostało to przygotowane, w jaki sposób zostanie naprawiona konstrukcja. Konieczne będzie wykonanie ścianek szczelinowych, które wzmocnią podłoże wokół tej podpory – mówi Karol Głębocki z olsztyńskiego GDDKiA.

Posłuchaj: Karol Głębocki z olsztyńskiego GDDKiA o naprawach gwarancyjnych na olsztyńskiej obwodnicy

Która gwiazda jest twoją bratnią duszą? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Wolisz muzykę, filmy czy imprezy?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE