Olsztyn. W tym roku fontanny miejskie nie będą uruchomione? [AUDIO]

2020-05-05 13:19
Fontanna z żeliwnymi ptakami w Parku Podzamcze w Olsztynie
Autor: Andrzej Brzozowski Fontanna z żeliwnymi ptakami w Parku Podzamcze w Olsztynie

Wiosna to czas, gdy w Olsztynie uruchamiane są miejskie fontanny. W tym roku jest jednak inaczej. Wiele wskazuje jednak na to, że nieprędko będziemy się znów cieszyć ich widokiem.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że na razie nie zostaną uruchomione miejskie fontanny. Powód to epidemia koronawirusa i związane z nią zalecenia, wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii w Polsce i zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego, uruchomienie miejskich fontann oraz ulicznych instalacji wodnych zostaje wstrzymane do odwołania mówi Michał Koronowski rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Dotyczy to 11 fontann zlokalizowanych na terenie Olsztyna.

Posłuchaj: Michał Koronowski rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie o wstrzymaniu uruchomienia miejskich fontann

W zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego wskazano, że aerozol wodno-powietrzny powstający wokół pracujących fontann może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa. Nie wiadomo, kiedy olsztyńskie fontanny będzie można uruchomić.

COŚ DOBREGO #016
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE