Olsztyn. Szpital wojewódzki przywrócił porody rodzinne. Są pewne warunki

2021-02-02 7:30
Olsztyn. Szpital wojewódzki przywrócił porody rodzinne. Są pewne warunki
Autor: pixabay.com Olsztyn. Szpital wojewódzki przywrócił porody rodzinne

Od poniedziałku przy porodzie fizjologicznym w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie będzie mógł uczestniczyć ojciec. Warunkiem zgody na poród rodzinny jest korzystanie przez ojców ze środków ochrony osobistej, mile widziany jest aktualny test w kierunku SARS-CoV-2.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie wznawia porody rodzinne

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w mediach społecznościowych poinformował, że od poniedziałku przywraca możliwość obecności ojców przy porodzie.

- Z wielką przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że po szczegółowej analizie sytuacji epidemiologicznej (...) przywracamy możliwość obecności taty przy porodzie – poinformował ordynator Oddziału Klinicznego Ginekologiczno-Położniczego prof. Tomasz Waśniewski.

Możliwość obecności osoby towarzyszącej dotyczy porodu fizjologicznego i obejmuje I okres porodu, poród oraz 2 godziny po porodzie, w warunkach traktu porodowego. Wymagane są od taty środki ochrony osobistej w postaci maseczki, rękawiczek i fartucha flizelinowego. Mile widziany, ale nieobowiązkowy, jest test antygenowy lub PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2 – poinformował szpital.

Jednocześnie zastrzeżono, że "ostateczną decyzję o możliwości odbycia porodu w towarzystwie bliskiej osoby podejmuje personel traktu porodowego i jest ona uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w klinice".

Szpital wojewódzki w Olsztynie ma najwyższy stopień referencyjności oddziału ginekologiczno-położniczego, co oznacza, że z całego regionu trafiają tu pacjentki z powikłanymi ciążami.

WOŚP Olsztyn 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE