Rozbudowa olsztyńskiej sieci tramwajowej

Olsztyn. Skrzyżowanie Piłsudskiego i Kościuszki zamknięte od miesięcy. Ile jeszcze? [ZDJĘCIA,AUDIO]

2022-10-03 17:04

Rozbudowa sieci tramwajowej w Olsztynie trwa od ponad roku. Końca prac nie widać, a jedno z największych skrzyżowań w mieście pozostaje od miesięcy zamknięte. Jest szansa, że w przyszłym miesiącu się to zmieni.

Skrzyżowanie Kościuszki i Piłsudskiego

Przy okazji budowy nowej linii tramwajowej, wymieniane są podziemne sieci: energetyczne, ciepłownicze, kanalizacyjne i wodociągowe, także u zbiegu Piłsudskiego i Kościuszki. Tu te prace powoli się kończą.

Na szczęście te prace powoli się kończą. Liczymy na to, że wykonawcy uda się udrożnić to skrzyżowanie w listopadzie. Natomiast, jeżeli będzie on miał problem z dostępnością niektórych materiałów, a z uwagi na toczącą się wojnę za naszą wschodnia granicą może się tak wydarzyć, wówczas skrzyżowanie pozostanie zamknięte aż do wiosny, gdyż zimą nie można wykonać części prac – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza.

Posłuchaj: kiedy możemy spodziewać się otwarcia ważnego skrzyżowania w centrum mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza

Przypomnijmy, że w związku z wyłączeniem skrzyżowania, w zawieszeniu pozostaje kursowanie linii tramwajowej numer 1. Kursów nie wznowiła też tramwajowa „3”, na tej trasie działa zastępcza linia autobusowa Z-3.

 

Olsztyn: Skrzyżowanie Piłsudskiego i Kościuszki - na jakim etapie są prace

QUIZ. Jadalny, niejadalny czy trujący?

Pytanie 1 z 19
Czubajka kania to grzyb:
Kania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE