Olsztyn. Rozbudowa linii tramwajowych. Piłsudskiego jeszcze nie do zamknięcia! [WIDEO]

2021-07-29 13:05

Olsztyn jest małym placem budowy, a najlepiej widać to obecnie w centrum. Przy Alei Piłsudskiego powstaje Centaurus, w lipcu ruszył też remont hali Urania. Na tym nie koniec, bo wykonawca na dobre rusza z rozbudową torowiska tramwajowego. Będzie więcej czasu na to, by przyzwyczaić się do zmian. Termin rozpoczęcia prac na al. Piłsudskiego został przesunięty o tydzień. Więcej o tym materiale.

Generalny wykonawca inwestycji „Rozbudowa linii tramwajowych w Olsztynie”, konsorcjum firm Polimex Infrastruktura - Polimex-Mostostal - Trakcja, poinformował, że planowane na najbliższy weekend zamknięcie Al. Piłsudskiego na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa), zostaje przełożone na 7/8 sierpnia br., w nocy. Czym podyktowane jest opóźnienie rozpoczęcia robót w tym miejscu?

Otrzymaliśmy wniosek o przesunięcie terminu. Wykonawca po wstępnych oględzinach w terenie, stwierdził, że wodociąg, który jest zlokalizowany w skarpie przy planetarium, jest przesunięty względem rzędnych, które wynikają z map – wyjaśnia Marta Bartoszewicz. Jest to o tyle istotne, że w tej chwili znajduje się on w linii muru oporowergo, który planowany jest w tym miejscu - dodaje rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

Posłuchaj: część Piłsudskiego w Olsztynie zamknięta z tygodniowym poślizgiem
Olsztyn. Rozbudowa linii tramwajowych i modernizacja HWS Urania

Piłsudskiego później

Nowy termin zamknięcia Al. Piłsudskiego, od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa), to noc z soboty na niedzielę 07/08 sierpnia. Zmiany w organizacji ruchu przewidują objazd do ul. Kościuszki ulicami: Mazowieckiego (dawna Obiegowa) oraz Żołnierską. Wykonawca zapewni dojazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dla mieszkańców ulic: Grotha, Narutowiczaoraz Kościńskiego od Al. Piłsudskiego z kierunku ul. Dworcowej i Mazowieckiego (dawna Obiegowa). Wyjazd z osiedla będzie się odbywał poprzez ul. Grotha do Al. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego.

Wilczyńskiego już do zamknięcia

Zgodnie z planem roboty ruszą natomiast na osiedlu Jaroty. Wykonawca zamknie ulicę Wilczyńskiego, od skrzyżowania z ulicą Krasickiego po pętlę Pieczewo. Oznacza to, że od sierpnia kierowcy nie będą mieć możliwości wjazdu w Wilczyńskiego z ulic: Jeziołowicza, Panasa, Wachowskiego oraz Turkowskiego.Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE