Rekrutacja do szkół podstawowych

i

Autor: Pixabay.com

Olsztyn. Rekrutacja do szkół podstawowych

2023-03-13 16:07

W Olsztynie trwa rekrutacja do pierwszych klas szkół podstawowych. Rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do 17 marca.

Od 6 marca trwają nabory do pierwszych klas szkół podstawowych. Do 17 marca rodzice mają czas na zgłaszanie dzieci. W przypadku chęci zapisania do szkoły obwodowej, należy wydrukować wniosek ze strony internetowej "edukacja.olsztyn.eu" i zanieść zgłoszenie do placówki.

- Jeżeli rodzice chcieliby, żeby ich dziecko chodziło do innej szkoły, wówczas to do tamtej wybranej placówki trzeba zanieść dokumenty. Dziecko dostanie się tam jeżeli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami – mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

Posłuchaj: Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza opowiada o procesie rekrutacji do szkół podstawowych

QUIZ. Piosenka, film czy książka. My podajemy tytuł i autora - Ty możesz zrobić tylko dwa błędy!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. "Imagine" Johna Lennona to:

Terminy naboru

Lista osób zakwalifikowanych do szkół podstawowych zostanie opublikowana 24 marca. Od 27 do 30 marca rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły. Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie opublikowana 31 marca. W sierpniu odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE