kortowo

Olsztyn. Podsumowanie akcji „Czyste Kortowo”

2023-03-29 16:21

W ubiegłą niedzielę na kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się akcja „Czyste Kortowo”, która miała na celu wysprzątanie Jeziora Kortowskiego i okolic. Mimo niesprzyjającej pogody, na miejscu pojawiło się kilkadziesiąt osób gotowych do działania.

Niedzielna akcja „Czyste Kortowo” zakończyła się powodzeniem. Mimo niesprzyjającej pogody, w sprzątaniu jeziora Kortowskiego i okolic wzięło udział prawie 30 osób, którym udało się zebrać kilkadziesiąt worków śmieci. Głównie wśród znalezionych odpadów były butelki szklane i plastikowe, ale również części samochodowe oraz sprzęt rybacki.

- Udało się ze względu na to, że zebrała się spora ilość osób. Sporo śmieci zdołaliśmy wysprzątać. Jest kilkadziesiąt worków, kilka ton śmieci różnego typu. Jest to spory sukces, ale też dużo jeszcze tego zostało i na pewno będziemy chcieli powtarzać takie akcje w przyszłości – mówił Michał Bęczkowski z Mazury PTTK.

Posłuchaj: Michał Bęczkowski z Mazury PTTK podsumowuje akcję "Czyste Kortowo"

QUIZ. Ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Bądź jak tarzan i zdobądź komplet!

Pytanie 1 z 10
Czym jest turkuć podjadek?

W akcję zaangażowali się studenci m.in. turystyki oraz leśnictwa. Oprócz nich pojawili się również olsztyńscy harcerze „Sokoliki”, ale nie zabrakło też całych rodzin. Dużym wsparciem była Państwowa Straż Rybacka, która pomogła w oczyszczaniu jeziora i transportowaniu worków ze śmieciami.

- Studiuję tutaj i siłą rzeczy widzę, że jest bałagan w tych terenach naturalnych, otaczających Kortowo. Myślę, że warto o to zadbać i to wszystko posprzątać. Przez to, że studiuję leśnictwo mam w sobie zamiłowanie do natury, pewną pasję, która sprawia, że przykro się patrzy na te wszystkie śmieci;

- Uważam, że niedzielny spacer powinien każdy zażywać, a dodatkowo jeszcze możemy pomóc naszej planecie, która wygląda z roku na rok coraz gorzej. Fajnie, że są organizowane takie akcję, bo dzięki temu możemy troszeczkę zadbać o to środowisko i zmienić całkowicie to co teraz widzimy na planecie – mówili uczestnicy akcji „Czyste Kortowo”.

Posłuchaj: uczestnicy akcji "Czyste Kortowo" opowiadają dlaczego zdecydowali się na udział w wydarzeniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE