Najpopularniejsze kierunki studiów na UWM. Uczelnia ogłosiła wstępne wyniki rekrutacji

i

Autor: Anna Kuca

Olsztyn. Plany Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na Rok Kopernika

2023-01-31 15:44

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z okazji 550. obchodów urodzin Mikołaja Kopernika zaplanował szereg atrakcji. Rozmawialiśmy z rektorem uczelni, Jerzym Przyborowskim, który opowiedział o najważniejszych wydarzeniach.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski już pod koniec ubiegłego roku zaczął świętować obchody z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Na olsztyńskim Kortowie na ścianie jednego z domów studenckich powstał mural upamiętniający wybitnego astronoma. Jak się okazuje to dopiero początek, a UWM ma planach jeszcze kilka atrakcji.

- Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest jednym z trzech uniwersytetów związanych z Mikołajem Kopernikiem. Wspólnie z Uniwersytetem Jagielońskim oraz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu organizujemy Światowy Kongres Kopernikański. On ma taką ciekawą formułę, ponieważ odbywa się w czterech odsłonach. Pierwsza odsłona już 19 lutego w Toruniu, dokładnie w dzień urodzin Mikołaja Kopernika - mówi rektor UWM, Jerzy Przyborowski.

Posłuchaj: Jerzy Przyborowski, rektor UWM o planach uczelni na Rok Kopernika

QUIZ. Czy znasz teksty piosenek weselnych? Od 8/10 zaczyna się impreza!

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst. "Hej dziewczyno, spójrz na misia / On przypomni, przypomni chłopca Ci / Nieszczęśliwego białego misia / Który w oczach ma tylko..."

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE