Olsztyn. Pirat drogowy wyprzedzał na al. Warszawskiej. Zebrał 15 punktów karnych [NAGRANIE]

2022-09-30 14:22
Olsztyn. Pirat drogowy wyprzedzał na al. Warszawskiej. Zebrał 15 punktów karnych [NAGRANIE]
Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Pirat drogowy wyprzedzał na al. Warszawskiej. Zebrał 15 punktów karnych

Policja zatrzymała dwóch piratów drogowych, którzy popełnili wykroczenia na al. Warszawskiej w Olsztynie. Jeden kierowca przejechał na czerwonym świetle, inny wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Razem zebrali 30 punktów karnych.

Oba zdarzenia miały miejsce w środę (28 września). Niebezpieczne zachowania kierowców zostały uchwycone przez wideorejestrator radiowozu. Najpierw policja zatrzymała 64-letniego kierującego suvem, który przejechał na czerwonym świetle. Za to wykroczenie otrzymał mandat karny w kwocie 500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Kolejnym zatrzymanym był 41-letni kierowca mercedesa, który jadąc lewym pasem ruchu, wyprzedzał sąsiedniego uczestnika ruchu drogowego. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że do tego manewru doszło w rejonie przejścia dla pieszych i w chwili, gdy przed przejściem osoba piesza oczekiwała na możliwość pokonania jezdni.

Olsztyn. Piraci drogowi na al. Warszawskiej

Policjanci nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1500 zł, a do jego konta przypisanych zostało dodatkowo 15 punktów karnych. Przy okazji kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie powinie znaleźć się za kierownicą, ponieważ miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami – wynikało to z przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE