Pijany kierowca jechał wężykiem w centrum Olsztyna

i

Autor: KMP Olsztyn

Jechał wężykiem. Powiedział, że wraca z restauracji i wypił dużo alkoholu

2020-01-13 12:50

Policja zatrzymała do kontroli kierowcę osobowego audi, z którego odpadł kołpak. Chcieli poinformować kierowcę o zaistniałej sytuacji. Wtedy zauważyli coś więcej. Młody mężczyzna, jadąc ulicami centrum Olsztyna, odbijał się od krawężników jadąc tzw. wężykiem.

Sytuacja miała miejsce w sobotnią noc w centrum Olsztyna. Policja zakończyła rajd młodego kierowcy, po tym jak z osobówki odpadł kołpak. Okazało się, że za kierownicą siedział kompletnie pijany 36-latek. Kierowca audi nie negował faktu, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Wspomniał, że właśnie wraca z restauracji i nie krył się z tym, że podczas imprezy spożywał znaczne ilości alkoholu. Mimo to odmówił on poddaniu się badaniu alkomatem na zawartość alkoholu. W związku z tym mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań, aby ustalić, jakie stężenie alkoholu w organizmie miał podczas kierowania pojazdem 36-letni mieszkaniec Olsztyna.

Czytaj też: Ten filmik skradł serca Internautów... i rozbawił do łez

Policjanci sprawdzili również kierowcę w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Samochód, którym kierował 36-latek trafił na policyjny parking a on sam, już wkrótce ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Policjanci przypominają, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE