Olsztyn. Kompletnie pijani opiekowali się 5-miesięcznym dzieckiem. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

i

Autor: pixabay.com Olsztyn. Kompletnie pijani opiekowali się 5-miesięcznym dzieckiem. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Olsztyn. Pijani rodzice opiekowali się 5-miesięcznym dzieckiem. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

2022-03-07 10:02

Kompletnie pijani rodzice opiekowali się 5-miesięcznym synem. W organizmie 37-latki krążyły blisko 2 promile alkoholu, a 40-latka ponad 2 promile. Ze zdarzenia sporządzona została dokumentacja, która zostanie przesłana do sądu rodzinnego.

Do zdarzenia doszło w piątek (4 marca). Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwi rodzice mogą opiekować się dzieckiem. Na miejsce został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia.

— Interweniujący funkcjonariusze w mieszkaniu zastali kompletnie pijanych rodziców mających pod opieką 5-miesięcznego syna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 37-latki krążyło blisko 2 promile alkoholu, a 40-letniego ojca ponad 2 promile alkoholu — poinformował sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Ostatecznie na miejsce wezwano rodzinę 37-latki, której przekazano dziecko pod opiekę. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. — Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem opiekunowie stworzyli realne zagrożenie dla niemowlęcia, może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności — dodał oficer prasowy.

Czy warto pomagać? (Ukraina)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE