Inwestycje

Olsztyn pięknieje. Powstaje kolejna zielona przestrzeń [ZDJĘCIA]

2023-11-20 7:41

Olsztyn zyska kolejną zieloną przestrzeń. Tym razem nowy skwer powstaje tuż przy centrum miasta. W jego powstanie zaangażowani zostali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, którzy kształcą się w zakresie architektury krajobrazu. Więcej informacji na ten temat w artykule poniżej.

Stolica Warmii i Mazur się zazielenia

W Olszynie powstaje kolejny mini skwer. Wcześniej w ramach inwestycji tramwajowej wykonano nasadzeń niemal trzech tysięcy drzew oraz kilkadziesiąt krzewów i bylin. Miasto zamierza również zrewitalizować i wybudować kilka parków i zieleńców.

- Sukcesywnie poprawiamy estetykę naszej publicznej przestrzeni - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Sadzimy nową roślinność, urozmaicamy nasadzenia miejskie. To wszystko pomaga także poprawić mikroklimat, a tym samym podnosi jakość życia.

W Olsztynie powstaje kolejny mini skwer

Niemal w samym centrum miasta, przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Żołnierskiej, powstaje kolejny skwer. Pojawią się na nim takie rośliny jak kocimiętka, bodziszek czy berberys. Do tego zaplanowano posadzenie 30 krzewów i dębu czerwonego.

- Młodzież zajęła się przygotowaniem projektu skweru, uporządkowaniem terenu, odchwaszczeniem, wymianą gruntu i realizacją nasadzeń – wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych, Lidia Nowacka. - W zadanie zaangażowani są uczniowie z klas kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu. To łącznie około 65 osób. Prace powinniśmy zrealizować do końca następnego tygodnia.

Wartość zadania to ponad 40 tys. zł. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur”.

Alior Bank VII Ukiel Olsztyn Półmaraton 2023

Olsztyn pięknieje. Powstaje kolejna zielona przestrzeń

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE