Planeta 11 w Olsztynie

i

Autor: Planeta 11 Biblioteka Multimedialna w Olsztynie

rozrywka

Olsztyn. Październikowe wydarzenia w bibliotece Planeta 11

2023-09-27 16:14

Biblioteka multimedialna Planeta 11 w każdym miesiącu organizuje kilka zróżnicowanych wydarzeń dla mieszkańców Olsztyna i okolic. Sprawdziliśmy co ciekawego przygotowali na październik.

Pierwszym wydarzeniem, którym warto się zainteresować jest Noc Bibliotek, która odbędzie się 7 października. Z tej okazji Planeta 11 zorganizowała spotkanie z Miłoszem Szymańskim, podróżnikiem i podcasterem. Opowie on o swojej wycieczce do Brazylii, podczas której podążał śladami Polaków, którzy wyemigrowali do Ameryki Południowej. Kolejnym wydarzeniem jest powracające po wakacyjnej przerwie spotkanie Planetarnego Klubu Filmowego, które odbędzie się 16 października.

- Na inauguracje Planetarnego Klubu Filmowego wybraliśmy film, który dotyczy wydarzeń nieco politycznych, ale też aktualnych, czyli sytuacji polsko-ukraińskiej. Co należy podkreślić, tutaj nie będziemy bawić się w jakieś polityczne dywagacje i nie będziemy tutaj uprawiać polityki. To będzie dyskusja na chłodno, merytoryczna i rzeczowa, ponieważ gość, który do nas przyjdzie jest ekspertem jeżeli chodzi o stosunki ze wschodem, doktor habilitowany Krzysztof Żęgota z UWM - mówi Jacek Smółka, kierownik Planety 11. - Z kolei, 20 października o godzinie 19 odbędzie się spotkanie autorskie. Spotkanie, na które warto przyjść, ponieważ będzie to promocja debiutanta. Będzie u nas gościł Antoni Grycuk, który napisał powieść "Samotność Boga" - o kardiochirurgu, który porzucił medycynę i postanowił otworzyć zakład pogrzebowy. Będzie to powieść na temat tego, że w życiu różne rzeczy się dzieją, ale warto mieć nadzieję i patrzeć pozytywnie w przyszłość - dodaje Smółka.

Posłuchaj: Jacek Smółka, kierownik Planety 11 opowiada o ofercie październikowej biblioteki

QUIZ: Przeboje z bajek Disney'a. Pamiętasz, kto je śpiewał? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Która polska artystka wykonała utwór "Kolorowy wiatr" znany z bajki "Pocahontas"?
Pocahontas
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE