Otwarcie galerii handlowych. Jakie są nowe zasady? [INFORMATOR]

2020-05-04 7:20
Otwarcie galerii handlowych. Jakie są zasady?
Autor: pexels.com Otwarcie galerii handlowych. Jakie są zasady?

W maseczkach, rękawiczkach i odpowiednich odstępach - tak od dziś będzie można robić zakupy w galeriach handlowych. W związku z II etapem odmrażania gospodarki rząd od 4 maja postanowił otworzyć centra handlowe, w których zrobimy zakupy już nie tylko w sklepach spożywczych, ale również odzieżowych czy obuwniczych. Jak bezpiecznie zrobić zakupy w dobie pandemii koronawirusa? Szczegóły w artykule.

Od poniedziałku, 4 maja, wchodzi w życie II etap odmrażania polskiej gospodarki. Wraz z hotelami, bibliotekami, muzeami otworzą się też galerie handlowe. By jednak zachować maksimum bezpieczeństwa, w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem, będzie trzeba stosować się do nowych zasad.

Nowe zasady w galeriach handlowych

Zakupy w galeriach handlowych nie będą już takie same, jak wcześniej. Zakryta twarz, rękawiczki i zachowanie 2-metrowego odstępu między klientami i pracownikami to tylko niektóre z zasad, które będą nas obowiązywać. Należy również pamiętać o tym, że na terenie galerii handlowych może przebywać tylko ograniczona liczba osób, a mianowicie - na 15m2 powierzchni sklepowej przypadać będzie jedna osoba.

Otwarcie galerii handlowych. Czeka nas nowy wzmożony reżim sanitarny

Olsztyńskie galerie handlowe jeszcze przed majówką poinformowały o szeregu nowych rozwiązań mających zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas robienia zakupów. Należy przygotować się na mierzenie temperatury już na samym wejściu do centrum. Oprócz tego galeria umieściła dozowniki z płynem do dezynfekcji na wszystkich wejściach do centrum i toalet, utrzymana zostanie wzmożona dezynfekcja, toalety będą regularnie ozonowane. Nie będzie trzeba również płacić za miejsce postojowe na parkingu galerii. Ponadto podłogi w centrum zostały oznakowane, by klientom łatwiej było zachować wymagane dystanse, a podczas zakupów usłyszymy wielokrotnie szereg komunikatów, który ułatwi zapamiętanie nowych obostrzeń.

Najważniejsze zasady podczas robienia zakupów w galeriach handlowych:

 • na terenie centrum nosimy maseczki;
 • podczas zakupów w sklepach zakładamy rękawiczki;
 • zachowujemy bezpieczne, min. 2 metrowe odległości;
 • parkujemy na co drugim miejscu parkingowym;
 • w windzie mogą przebywać maksymalnie 2 osoby jednocześnie (z wyjątkiem rodzin);
 • stosujemy się do zaleceń pracowników ochrony oraz pracowników sklepów;
 • stosujemy się do komunikatów w galerii handlowej

Czy kina, restauracje będą otwarte w galeriach handlowych?

W centrach handlowych nadal zamknięta będzie przestrzeń rekreacyjna oraz strefy, w których spożywa się posiłki na miejscu. Otwarte zostaną natomiast między innymi sklepy odzieżowe, księgarnie, sklepy obuwnicze.

Szczegółowe wytyczne dotyczące centrów handlowych znajdziesz TU: Działalność centrów handlowych w czasie epidemii koronawirusa

Godziny otwarcia galerii handlowych w Olsztynie

Galeria Warmińska

 • Poniedziałek - Czwartek 10:00 - 21:00
 • Piątek - Sobota 10:00 - 22:00;

Aura Centrum Olsztyna

 • poniedziałek - sobota 9.00 - 21.00
 • niedziela 10.00 - 20.00

Carrefour Market w Aurze

 • poniedziałek - sobota 8.00 - 21.00
 • niedziela 9.00 - 20.00
Te HITY rządzą w maju! Nowości muzyczne, które musicie znać
Posłuchaj o wpływie grupy krwi na zdrowie człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE