Olsztyn: osiem lat więzienia dla 20-latka. Usiłował zabić swoją dziewczynę

i

Autor: Paweł Kicowski / Super Express; Archiwum prywatne

Wyrok

Olsztyn: osiem lat więzienia dla 20-latka. Usiłował zabić swoją dziewczynę

Na karę 8 lat 3 miesięcy pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Olsztynie 20-latka, który usiłował zabić swoją dziewczynę. Zadał jej 28 ciosów pięściami i nogami po głowie.

Olsztyn: osiem lat więzienia dla 20-latka

Przypomnijmy, że do tego zdarzenia doszło w listopadzie 2021 roku. Oliwia i jej koleżanka zorganizowały swoje 18. urodziny w lokalu pod Szczytnem. Na imprezie był obecny m.in. Nikodem C. - chłopak Oliwii.

W trakcie zabawy już doszło do incydentu z jego udziałem - uderzył on jednego z uczestników, złamał mu szczękę i wybił zęba. Po tej sytuacji Nikodem C. chciał z Oliwią pojechać do jej domu, po swoje pozostawione u niej rzeczy.

Kiedy zjawili się na miejscu, 20-latek najpierw chwycił ją za szyję i dusił, potem powalił na ziemię i zadał ciosy w głowę. Dziewczyna łącznie otrzymała 28 ciosów, w tym 19 kopnięć w głowę, i straciła następnie przytomność. Nikodem C. zostawił ją.

Dziewczyna miała rozległe, ciężkie obrażenia twarzoczaszki. Po wszystkim chłopak pojechał do swego domu i stwierdził w rozmowie z ojcem, że "chyba zabił człowieka" i dodał, że "chyba zabił Oliwię".

W piątek - 31 marca - Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Nikodema C. winnym zarzucanych mu czynów. Sąd skazał oskarżonego na karę 8 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto oskarżony musi zapłacić dziewczynie 100 tys. zł zadośćuczynienia oraz naprawić szkodę, którą wyliczyła rodzina pokrzywdzonej obecnie na 40 tys. zł. 

Ponadto pobitemu podczas imprezy chłopakowi oskarżony musi zapłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia oraz naprawić szkodę w wysokości ponad 1 tys. zł. Sąd zakazał także oskarżonemu kontaktowania się i zbliżania na odległość mniejszą niż 50 metrów do dziewczyny przez 10 lat, a do pokrzywdzonego chłopaka - przez 5 lat.

Proces Nikodema C. rozpoczął się 18 sierpnia ubiegłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE