Olsztyn: Nowa widownia w amfiteatrze. Zobacz, jak teraz wygląda [ZDJĘCIA]

2021-02-08 13:54

Olsztyński amfiteatr zyskał nowy blask! Drewniane siedziska służyły widzom od 2008 roku. Niestety z biegiem czasu zaczęły niszczeć. Dzięki ich wymianie, mieszkańcy Olsztyna będą mogli zasiąść na odnowionej widowni i bawić się podczas letnich imprez - jeżeli sytuacja pandemiczna na to pozwoli.

Olsztynianie z utęsknieniem wyczekują na możliwość wzięcia udziału w koncertach organizowanych na Starym Mieście. Podobnie przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury - wypatrują decyzji rządu o całkowitym odmrożeniu kultury. Aby być przygotowanymi do przyjęcia publiczności, MOK zdecydował o odnowieniu widowni amfiteatru. Drewniane siedziska, które służyły widzom od 2008 roku, nie nadawały się do renowacji. Dlatego zdecydowano o ich całkowitej wymianie.

- Dla zabezpieczenia przed trudnymi warunkami pogodowymi, nowe ławy zostały trzykrotnie zaimpregnowane odpornym lakierem szkutniczym - mówi zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Aneta Kasperek-Palińska. - Do wiosennej poprawy pogody siedziska pozostaną pokryte warstwą zabezpieczającego streczu. Jednak już latem, w co mocno wierzymy, będą służyć podczas kolejnych wydarzeń kulturalno-artystycznych.

Łącznie wyprodukowanych zostało 9,1 tys. drewnianych klepek, które później zostały zainstalowane na widowni amfiteatru. Prace kosztowały niemal 220 tys. złotych. Olsztyński obiekt może pomieścić 1200 osób. W poprzednim roku widownia - ze względów sanitarnych - mogła być wykorzystywana w połowie.

ESKA XD #015
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE