Olsztyn. Nocne pokazy nieba w Obesrwatorium Astronomicznym zostały wznowione! Kiedy się odbywają?

i

Autor: pexels.com/ zdjęcie ilustracyjne Olsztyn. Nocne pokazy nieba w Obesrwatorium Astronomicznym zostały wznowione! Kiedy się odbywają?

Olsztyn. Nocne pokazy nieba w Obserwatorium Astronomicznym wznowione! Kiedy się odbywają?

2022-06-22 14:35

Odległe galaktyki, bliskie planety czy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna - to wszystko znów można oglądać z tarasu olsztyńskiego Obserwatorium Astronomicznego. Jednostka ponownie zaprasza na nocne pokazy nieba. W jakich godzinach są organizowane? Szczegóły poniżej.

- Pomożemy określić strony świata i nauczymy rozpoznawać najbardziej charakterystyczne gwiazdozbiory - zachęca dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie, Jacek Szubiakowski. - Wiele z nich ma swoje korzenie w czasach starożytnych i często związane są z nimi fascynujące historie. Rozległe chmury świecących gazów, to miejsca, gdzie rodzą się gwiazdy, a także pozostałości po spektakularnej śmierci niektórych z nich. A wśród nich ozdoby każdego wieczoru: Księżyc i planety. Oglądając te obiekty przez teleskop, możemy je poznać bliżej.

Niemal godzinne spotkanie to także okazja do podglądania sztucznych satelitów Ziemi. Niewykluczone, że uda się także zaobserwować przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

- Roczna wędrówka naszej Ziemi wokół Słońca sprawia, iż nocne niebo zmienia swój wygląd wraz z porami roku - dodaje dyrektor Szubiakowski. - Zatem warto do nas zawitać co najmniej raz na kwartał.

Pokazy nocnego nieba w obserwatorium przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie - godziny

W czerwcu i lipcu pokazy nocnego nieba odbywają się w obserwatorium przy ul. Żołnierskiej w każdy piątek o 22:30 oraz o 23:30. W sierpniu spotkania zaczynać się będą pół godziny wcześniej. Warunkiem są telefoniczna rezerwacja (89 650 04 40) oraz bezchmurne niebo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Obserwatorium Astronomicznego.

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE