Olsztyn. Mistrz parkowania zatarasował cały chodnik. Grupa dzieci musiała lawirować wokół auta [NAGRANIE]

i

Autor: Straż miejska w Olsztynie Olsztyn. Mistrz parkowania zatarasował cały chodnik. Grupa dzieci musiała lawirować wokół auta

Olsztyn. Mistrz parkowania zatarasował cały chodnik. Grupa dzieci musiała lawirować wokół auta [NAGRANIE]

2022-09-14 11:07

Mistrz parkowania skutecznie uprzykrzył życie mieszkańcom Olsztyna. Białym mercedesem całkowicie zatarasował ruchliwy chodnik przy ulicy Kołobrzeskiej. Lawirować wokół samochodu musiała m.in. grupa dzieci czy mama w wózkiem.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 12 września po godzinie 9.00. Straż miejska otrzymała zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania przy ulicy Kołobrzeskiej.

– O ile zgłoszenie samo w sobie nie było niczym niezwykłym, o tyle sposób, w jaki został zaparkowany Mercedes, wskazywał na zupełny brak wyobraźni kierowcy. Pojazd całkowicie zatarasował ruchliwy chodnik, zmuszając do lawirowania m. in. grupę dzieci – informują strażnicy.

Olsztyn. Mistrz parkowania zatarasował cały chodnik

Patrol wystawił dyspozycję usunięcia pojazdu i wezwał na miejsce holownik, który zabierając auto, udrożnił ruch pieszych. – Art 130a ustawy prawo o ruchu drogowym pozwala na usunięcie pojazdu z drogi na koszt właściciela w sytuacji m. in. pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu – przypomina olsztyńska straż miejska.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE