Olsztyn. Mieszkańcy zapłacą maksymalne stawki od nieruchomości. Ile wyniosą od 2023 roku?

i

Autor: pexels.com Olsztyn. Mieszkańcy zapłacą maksymalne stawki od nieruchomości. Ile wyniosą od 2023 roku?

Olsztyn. Mieszkańcy zapłacą maksymalne stawki od nieruchomości. Ile wyniosą od 2023 roku?

2022-10-28 8:44

Nie tylko opłata miejscowa czy za usunięcie pojazdu z drogi zostanie podniesiona. Od 2023 roku w Olsztynie wzrosnąć mają także podatki od nieruchomości. Stawki zostały ustalone na maksymalnym poziomie określonym w Obwieszczeniu Ministra Finansów.

Podczas środowego posiedzenia (26 października) olsztyńscy radni zdecydowali o podniesieniu opłaty miejscowej oraz stawek za usunięcie pojazdu z drogi. Poza tym radni określili stawki podatku od nieruchomości na 2023 rok. Zaproponowane kwoty to m.in. 1 zł za m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych czy 28,78 zł od 1 m2 budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

– Stawki zaproponowane na 2023 rok zostały ustalone na maksymalnym poziomie określonym w Obwieszczeniu Ministra Finansów – informuje dyrektor Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Olsztyna, Czesław Kalinowski. – Należy podkreślić, że w bieżącym roku również obowiązują maksymalne stawki, poza tymi dla budynków mieszkalnych – dodaje.

W przypadku właścicieli 64-metrowego oznacza to wzrost o 9,6 zł na cały rok. Spośród polskich miast maksymalne stawki ustaliły już m.in. Łódź i Gdańsk.

Częściowe zaćmienie słońca – Obserwatorium astronomiczne w Olsztynie, 25 października 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE