Olsztyn. Miasto, gmina, czy osoby prywatne - kto dba o czystość nad jeziorami [AUDIO]

2021-05-25 22:19

Brzegi Jeziora Skanda są przygotowane na przyjęcie gości. Oczyszczaniem piaszczystej plaży przy jeziorze zajął się olsztyński ZDZiT. Usunięte zostały wszystkie odpady zalegające nad brzegiem akwenu. Warto jednak zauważyć, że mimo iż prace zostały ukończone, miasto nie ręczy za czystość całego terenu.

Eska dowozi w Olsztynie

W granicach administracyjnych Olsztyna leży kilkanaście jezior, co stanowi niemal 10% miejskiej powierzchni. Za utrzymanie czystości nad akwenami odpowiada gmina, ale tylko tam, gdzie tereny nie mają prywatnych właścicieli. ZDZiT pochwalił się porządkami nad Skandą: „Podczas prowadzenia prac usunięte zostały wszystkie odpady zalegające nad brzegiem akwenu, szczególnie w okolicy betonowych cembrowin ustawionych przy plaży”.

Podczas prowadzenia prac usunięte zostały wszystkie odpady zalegające nad brzegiem akwenu, szczególnie w okolicy betonowych cembrowin ustawionych przy plaży w charakterze koszy na śmieci. Betonowe cembrowiny, które zostały usunięte w najbliższym czasie zastąpią kosze na śmieci – mówi rzecznik olsztyńskiego ZDZiTU Michał Koronowski. - Jednocześnie informujemy, że Gmina Olsztyn odpowiada jedynie za utrzymanie ścieżki wzdłuż jeziora Skanda (kolor brązowy na mapie własności) oraz kąpieliska Skanda od strony ul. Plażowej (administrowane przez OSiR). Tereny poza ścieżką, w tym piaszczysta plaża nad Skandą są własnością osób prywatnych, na których spoczywa obowiązek ich utrzymania, w tym regularne oczyszczanie.

Posłuchaj: o porządkach nad Skandą mówi rzecznik olsztyńskiego ZDZiTU Michał Koronowski.

Informacje na temat zanieczyszczenia terenów niebędących własnością Gminy Olsztyn, prosimy przekazywać bezpośrednio do Straży Miejskiej. ZDZiT nie prowadzi oczyszczania terenów prywatnych – czytamy na stronie zarządu.

Byliście ostatnio nad Skandą? Które olsztyńskie miejsca nad jeziorami lubicie najbardziej?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE